Актуально аналітичний портал
Середа, 24.04.2024, 22:53
Вітаю Вас Гость | RSS
 
Головна АналітикаРеєстраціяВхід
Меню сайту


Украинская Баннерная Сеть
Категорії каталога
Статті та коментарі експертів [9]
Коментарі та прогнози експертів порталу "Актуально" про події в Україні і світі
Спецпроект: Гендерна політика [9]
Спеціальний проект порталу "Актуально", присвячений гендерній політиці в Україні
Фахова аналітика [4]
Інтерв'ю [2]
Статті, погляди, думки вголос [17]
Проекти "Актуально" [0]
Наше опитування
Чи хочете ви щоб на порталі "Актуально" відбувся чат з політтехнологом Тарасом Березовцем?
Всього відповідей: 32
Головна » Статті » Статті, погляди, думки вголос

Те чого не чекали…

Останнім часом багато говорили про амбіції пані Юлії Володимирівни (звичайно, що Тимошенко) і багато хто (зізнаюсь, що і я) вбачали їхню реалізацію в пості президента, але…

Але останні її заяви перекреслюють всі ці здогадки просто кардинально. Пані Тимошенко скоріше за все стримає своє слово і не подасть свою кандидатуру на пост президента, але не зробить вона цього не через те, що відмовилась від реалізації власних цілей, а через те, що знайшла інший спосіб їх реалізації.

Таким способом виявився новий формат державного правління, який для Тимошенко є дуже привабливим з однієї сторони, але і небезпечним з іншої.

Парламентська форма правління і перевибори Верховної Ради

Ну по-перше нагадаю, що Юлія Володимирівна запропонувала створення парламентської форми управління державою (в своєму інтерв’ю вона чітко наводила паралелі з формою державного правління Німеччини), згідно такої системи остаточно і безповоротно основною фігурою у виконавчій владі стає прем’єр-міністр.

Проте пані Тимошенко досить чітко наголосила на тому, що пост президента залишається, цим ніби вона підтверджує свою дружбу з діючим президентом, який ще не відмовився від планів на переобрання.

Проте пані Юля не зазначає, що відчутного впливу посада президента мати не буде, само собою через відсутність владних повноважень, але в чому їй дорікнеш, вона обіцяла не йти на вибори президента, а про зміну форми правління вона нічого не говорила.

Початок здійснення цього процесу пані прем’єр назначила на післявеликодні, вже робочі, дні, але підготовка до нього вже йшла давно, бо крім зміни конституції Тимошенко не проти зміни кадрового складу парламенту, а тут одразу згадується законопроект про підвищення відсоткового бар’єру на виборах до парламенту, який чітко реальними залишає шанси до потрапляння тільки БЮТ та ПР.

Відповідно після зміни конституції і прийняття вищезгаданого законопроекту (які до речі, БЮТ і ПР можуть певно не проти прийняти) парламент, і в принципі вся влада отримують нову форму, де на чолі стане прем’єр, а його опорою буде більшість у парламенті.

Домовленість між БЮТ і ПР?

Щось виходить не дуже гарно, невже БЮТ і ПР домовились про те щоб позбутися всіх маленьких чи не дуже великих (в принципі до яких вже тепер можна віднести і пропрезидентські сили) політичних сил і вже після цього так би мовити «на рівних і по чесному» вирішувати хто стане керувати країною.

Проте саме в цьому і заключається одна з небезпек для обох з цих сил і особливо для Тимошенко, адже хто переміг на виборах той і «король» і вже президент не розпустить Раду і вже не буде другого шансу і прийдеться добряче років посидіти в опозиції.

Можливо все, але точно зрозуміло те, що такий хід подій в перспективі вигідний або БЮТ, або ПР, адже саме вони так звані «гіганти», які можуть не тільки витратити величезні кошти на вибори, а й ще з цього щось мати.

Але як на мене то й на краще, це хоча б в перспективі малює чітку систему, яка б могла забезпечити стабільність. Може навіть це сподобається й Ющенку, який тепер вже скоріше за все стане президентом, бо основним його суперником то вже буде не до чого, а урізані можливості будуть компенсовані новими обов’язками представницького і договірного характеру, а це Ющенко вміє і полюбляє.

Підсумовуючи обов’язково треба згадати про те, що Україна у нас на кордоні двох світів (думаю це настільки замусолена фраза, що вже всі знають, що це за світи). І як це не сумно має хоча б перед одним з них звітувати, в принципі саме це пані Тимошенко зробила в Страсбурзі, де повідомила, що конституційну реформу реально провести до кінця року, при цьому попросила допомоги у її підготовці.

Можна спрогнозувати, що Європа дала згоду, адже не заперечила Тимошенко ні у її прагненнях, ні не відмовила у допомозі, тобто якби дала добро на старти.

Проте не можна ставити крапку в даній історії, бо певно є багато впливових осіб в нашій державі, яким це не подобається. Тому зрозуміло, що це лише початок. Інше, що зрозуміло, так це те, що слідкувати за майбутніми подіями буде дуже цікаво, адже можливо, що заяви Тимошенко – це просто відвід від того, що реально готується і що може мати зовсім інше спрямування.



Категорія: Статті, погляди, думки вголос | Додав: Zhuravel (21.04.2008) | Автор: Журавель Петро Анатолійович
Переглядів: 768 | Коментарі: 5 | Рейтинг: 3.0/1 |
Всього коментарів: 5
1 Павло Булгак  
0
О це вже краще:)) Можна також виділяти ключові думки жирним, або курсивом. Головне чітко софрмулювати назву тексту, і зробити цікаві підзаголовки.

"станнім часом багато говорили про амбіції пані Юлії Володимирівни (звичайно, що Тимошенко)", - в публікаціях краще говорити просто Юлії Тимошенко, без вживання Юлії Володимирівни. Можна пані Тимошенко, премєр, керівник уряду. Зауваж що у виданнях ніхто так не пише, а по батькові називають лише в особливих випадках, коли стаття торкається безпосреедньо цієї персони, і коли це не аналітика, а скажімо авторська колонка.

Я би написав цей абзац так.

Нагадаю, що Юлія Тимошенко запропонувала запровадити парламентську форму правління в Україні по аналогії з Німечинно, де основною фігурою у виконавчій владі стає прем’єр-міністр.

Ти також часто використовуєш русизми. Це стосується до речі всіх вас. Наприклад не пост Президента а посада Президента. Не "Таким способом", а таким чином. І таких помилок безліч. З цієї точки зору текст не тягне на фахову аналітику. Тому я раджу поки що писати в рубрику інтернів, бо лише тут я буду давати корисні поради. Уважніше читай текст перед публікацією і уникай як то кажуть відвертої "отсебятіни". Тобто зворотів на зразок - "Щось виходить не дуже гарно". Аналітик чи то справжній політичний оглядач не має мислити такими категоріями гарно чи не гарно. Пиши більше в констатуючі формі. Тобто констатуємо проблему або тенденцію, і даємо власну її трактовк, яку мона прикрашати зворотами на зразок. "

Цей абзац я би переписав так.

Невже БЮТ і ПР домовились позбутися всіх маленьких чи не дуже великих політичних сил і вже після цього так би мовити «на рівних і по чесному» вирішувати, хто буде керувати країною? Якщо це справді так, то це не дуже гарно по відношенню до дрібних політсил, які також мають своїх прихильників, і чиї інтереси також мають право бути представленими у представницьких органах влади.


2 Павло  
0
Спробуй також відредагувати попередньо додані тобою матеріали, згідно таких стандартів про які ми говорили під час зустрічі

3 Zhuravel  
0
Я чесно кажучи хотів це покласти до рубрики "Статті, погляди, думки вголос", але чогось її не знайшов, дуже дякую за поради.

4 kiburga  
0
Все тепер працює. Тепер ти зможеш додати свій матеріал у рубрику інтернів. Спробуй відредагувати його по іншому, прибравши русизми, та зробивши більш аналітичним biggrin

5 Павло Булгак  
0
Згодом коли назбирається достатня кількістьбажаючих я проведу з вами декілька тренінгів. Принаймні два я вже бачу які можна провести. Преший по написанню статей журналістсько-аналітичних, другий будемо тренуватися писати аналітичні щоденники, для нардепутатів.

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Форма входу
Пошук
Друзі сайту

Украинская Баннерная Сеть
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Copyright MyCorp © 2024
Сайт управляється системою uCoz